Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

W siedzibie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie 20 lutego odbył się finał Podkarpackiego Konkursu Edukacyjnego „Mistrzowie Statystyki”. Patronat nad tym wydarzeniem  objął marszałek. Z młodymi mistrzami statystyki spotkała się wicemarszałek Maria Kurowska.

Wicemarszałek Maria Kurowska podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu za zainteresowanie zagadnieniami i metodami badań statystycznych oraz  za chęć podnoszenia wiedzy statystycznej.

Dziękuję nauczycielom i rodzicom za wspieranie uzdolnionych uczniów, wykrywanie i rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia. Konkurs stanowi istotne i ważne wydarzenie w propagowaniu wśród uczniów zagadnień statystycznych, dlatego dziękuję także organizatorom tak ciekawego przedsięwzięcia – powiedziała wicemarszałek Kurowska.

Konkurs jest organizowany przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie wspólnie z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji oraz Polskim Towarzystwem Statystycznym. W konkursie wzięli udział uczniowie z kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. Do finału zakwalifikowano 10 trzyosobowych zespołów.

W finale zwyciężył zespół z Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp. w składzie: Iwona Ferfecka, Patryk Przydział i Emilia Mucha. Drugie miejsce również zespół z Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie Młp.: Joanna Andreasik, Aleksandra Olszewska i Katarzyna Wojnarowska. Opiekunem obu grup był nauczyciel Grzegorz Pach. Trzecie miejsce zespół z Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie: Ewa Bester, Patrycja Czech i Agnieszka Łukasik. Opiekun zespołu – Elżbieta Niwolska.

Biuro prasowe UMWP
Fot. M. Tomczyk

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego