Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Wicemarszałek Wojciech Buczak wziął udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę drogi łączącej ulicę Załęską z ulicą Lubelską wraz z nowym mostem na Wisłoku. W wydarzeniu uczestniczyła wiceminister Iwona Wendel z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Prace przy budowie nowego mostu rozpoczęły się w lipcu 2014 roku. Dzisiaj (13 lutego) odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Akt erekcyjny oprócz wicemarszałka Wojciecha Buczaka podpisali także wiceminister Iwona Wendel, wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, a także obecni na uroczystości przedstawiciele wykonawcy robót i firmy nadzorującej prace oraz proboszcz parafii farnej ks. Jan Szczupak.

Obecna na uroczystości wiceminister Iwona Wendel powiedziała, że Urząd Miasta Rzeszowa otrzyma dodatkowe 55 mln złotych na tę inwestycję. Całkowity koszt projektu to ponad 180 mln złotych. Inwestycja jest realizowana w głównej mierze w oparciu o środki unijne w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP
Fot. M. Chłodnicki

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego