Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

logo NEREUSUczestnikami konferencji byli m.in. przedstawiciele Europejskiej Agencji Kosmicznej i stowarzyszenia NEREUS - Sieci Regionów Europejskich Wykorzystujących Technologie Kosmiczne, skupiającej 26 regionów Unii Europejskiej, specjalizujących się w badaniach i produkcji związanej z lotnictwem i kosmonautyką.

Podczas Forum Województwo Podkarpackie podpisało ze Stowarzyszeniem NEREUS porozumienie o współpracy w zakresie wsparcia doradczego dla Regionalnego Konsorcjum Inkubatora Przedsiębiorczości Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA BIC Poland). Konsorcjum skupia firmy i wspiera startupy, wykorzystujące technologie kosmiczne.

W trakcie niniejszego wydarzenia Sekretarz Generalny NEREUS – Pani Roya Ayazi przekonywała, że technologie kosmiczne służą nie tylko podbojowi i badaniu kosmosu, a są wykorzystywane przez nas na co dzień. Dane satelitarne obejmują nie tylko efekt badań przestrzeni kosmicznej, ale pozwoliły na stworzenie systemów satelitarnych takich jak Copernicus i Galileo. Korzystają z nich systemy lokalizacji satelitarnej czy telekomunikacja. To dzięki tym systemom istnieje rolnictwo precyzyjne (możliwość badania jakości gleby), są również bardzo pomocne w budowaniu systemów transportowych.

Jednym z głównych celów NEREUS, do którego Województwo Podkarpackie należy od 2018 r., jest pomoc w transponowaniu technologii i eksploracji kosmosu do funkcji technologii, która ma służyć człowiekowi na Ziemi i na co dzień.

Forum odbyło się równolegle do wydarzenia Aerospace & Defence Meetings Central Europe – Rzeszów, którego celem jest kojarzenie partnerów biznesowych - liderów z branży cywilnej i obronnej przemysłu lotniczego.

Możliwość uczestniczenia w Roadshow „Eyes on Earth”

Agencja Wykonawcza ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw (EASME) i Komisja Europejska uruchomiły Roadshow „Eyes on Earth” - serię pięciu wydarzeń w całej UE, przybliżających obywatelom UE obserwacje kosmosu i Ziemi oraz podnoszenie świadomości na temat umiejętności i możliwości zatrudnienia w branży geoprzestrzennej. Pierwsza z imprez odbędzie się w siedzibie EUMETSAT w Darmstadt w Niemczech w dniach 12-13 czerwca.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny wydarzenia:
https://www.copernicus.eu/en/events/events/eyes-earth-roadshow-darmstadt 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego