Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

nereusUNEP (Program Środowiskowy ONZ), TED-Ed (Inicjatywa TED na rzecz młodzieży i edukacji) oraz 30 współorganizatorów w „Dniu Ziemi” (22 kwietnia) uruchomili darmową platformę edukacyjną dla nauczycieli, rodziców i uczniów z całego świata.

W odpowiedzi na kryzys związany z pandemią COVID-19, bezprecedensowa koalicja zebrała się, aby uruchomić "Szkołę o Ziemi", która zapewnia wysokiej jakości i zupełnie bezpłatne treści edukacyjne, aby pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom na całym świecie, którzy muszą pozostać w domu. Zainicjowana przez UNEP i TED-Ed, „Szkoła o Ziemi” zabiera uczniów na 30-dniową "przygodę" przez świat przyrody.

Serwis „Earth School” zawiera filmy wideo, materiały do czytelnicze i zajęcia - które zostaną przetłumaczone na 10 języków - aby pomóc uczniom zrozumieć środowisko naturalne i jednocześnie rozważyć ich rolę w nim. Jest to największa inicjatywa edukacyjna online w historii UNEP i jest dostępna za darmo na stronie internetowej TED-Ed.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO), ponad 1,5 miliarda uczniów jest dotkniętych zamknięciem szkół z powodu COVID-19. Pandemia spowodowała kryzys zdrowotny, gospodarczy i edukacyjny. W dobie ograniczeń fizycznych i społecznych istnieje duże zapotrzebowanie na globalne umiejętności w zakresie nowego sposobu nauki.

Dlatego też UNEP i TED-Ed - we współpracy z 30 współporganizatorami, w tym National Geographic, WWF i UNESCO - zorganizowały się, aby w ciągu dwóch tygodni uruchomić „Szkołę o Ziemi”. Zbudowana dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat, obejmuje 30 dni szkolnych, które trwają od Dnia Ziemi (22 kwietnia) do Światowego Dnia Środowiska 5 czerwca, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Czas na Przyrodę”.

TED-Ed tworzy darmowe, wpierane przez materiały wideo lekcje o wszystkim, począwszy od zwierząt i zmian klimatycznych na podwodnych farmach kończąc. Jest to edukacyjne ramię TED (Technologia, Edukacja, Design), którego biblioteka tysięcy interaktywnych lekcji - zbudowana przez sieć 500.000 edukatorów z całego świata - obejmuje wszystkie grupy wiekowe i przedmioty.

Każda przygoda została starannie wybrana przez panel ekspertów i dostosowana do różnych grup wiekowych. Każda z nich składa się z praktycznego eksperymentu oraz odkrywania natury. Poza własnymi treściami TED-Ed, „Earth School” prezentuje filmy wideo z takich organizacji medialnych jak np. National Geographic, PBS LearningMedia czy BBC, w celu umożliwienia uczestniczącym uczniom bycia opiekunami naszej planety.

Lekcje zostały opracowane przez zespół ekspertów z dziedziny edukacji ekologicznej, w tym dr Kathleen Usher, Jessie Oliver i Juliane Voss, którzy pracowali przy tym projekcie z ponad 100 uczestnikami. Inicjatywa ta przyczyni się do powstania Koalicji na rzecz Edukacji Globalnej, zainicjowanej przez UNESCO, mającej na celu stworzenie koalicji rządów, partnerów technologicznych i liderów w dziedzinie edukacji na rzecz podtrzymania możliwości nauki w trakcie pandemii. W ramach tej koalicji UNEP będzie badać, w jaki sposób można dostosować te treści i udostępnić je również dzieciom, które nie mają dostępu do Internetu.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego