Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Logo nereusNEREUS to stowarzyszenie regionów europejskich wykorzystujących technologie satelitarne, które obecnie zrzesza 23 regiony oraz 37 członków stowarzyszonych (uczelnie, przedsiębiorcy, instytuty badawcze itp.).

NEREUS reprezentuje interesy europejskich regionów, podkreślając regionalny wymiar europejskiej polityki i programów kosmicznych. Kluczową misją NEREUS jest badanie korzyści płynących z technologii kosmicznych dla regionów europejskich i ich obywateli, a także promowanie wykorzystania przestrzeni kosmicznej i jej zastosowań.

Podczas Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia NEREUS, które odbyło się w formule online 5 maja 2021 r., przeprowadzone zostały wybory do Zarządu stowarzyszenia. Przewodniczącym Zarządu stowarzyszenia został wybrany ponownie Pan Bernard Plano (Oksytania). Do składu Zarządu ponownie na funkcję wiceprezesa został wybrany Pan Marszałek Władysław Ortyl. Marszałek zadeklarował swoje zaangażowanie we wspieranie działalności NEREUS i programów realizowanych przez stowarzyszenie w Komitecie Regionów, a w szczególności w Komisji ENVE. Podkreślił, że popiera stosowanie zdigitalizowanych aplikacji w rozwoju gospodarki i technologii kosmicznych w regionach.

Obecnie Zarząd liczy 12 członków reprezentujących regiony z Francji, Włoch, Niemiec, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polski. Kadencja Zarządu trwa dwa lata.

Możliwości wsparcia firm działających w europejskim sektorze kosmicznym przedstawiła Maria Lundqvist z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Roya Ayazi zaprezentowała sprawozdanie z działalności NEREUSA w roku 2020. Przyjęty został program działania stowarzyszenia NEREUS na najbliższe lata, autorstwa Bernarda Plano - przewodniczącego Zarządu.

Marie Lundqvist

Marszałek Ortyl ponownie wybrany do Zarządu NEREUS

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego