Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Logo nereusW dniu 21 czerwca 2021 r. w formule online odbyło się 6. spotkanie grupy roboczej "Zielony Ład na Szczeblu Lokalnym". Grupa robocza "Zielony Ład na Szczeblu Lokalnym" to inicjatywa Europejskiego Komitetu Regionów, która ma na celu umieszczenie miast i regionów w centrum Europejskiego Zielonego Ładu i zapewnienie, że zarówno strategia zrównoważonego rozwoju UE, jak i plan naprawy gospodarczej w związku z COVID-19 przekładać się będą na fundusze dla miast i regionów oraz konkretne projekty dla każdego terytorium.

Jednym z elementów spotkania było przedstawienie prezentacji Sieci Europejskich Regionów Wykorzystujących Technologie Kosmiczne (NEREUS) przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, wiceprzewodniczącego NEREUS, przewodniczącego grupy EKR w Komitecie Regionów.

Marszałek przedstawił korzyści płynące z użytkowania przestrzeni kosmicznej dla regionów i ich obywateli. Dodał, że dane i usługi dotyczące przestrzeni kosmicznej odgrywają istotną rolę w obszarach inicjatywy "Zielony Ład na Szczeblu Lokalnym" i mogą być pomocne w osiągnięciu neutralności klimatycznej. Władze lokalne i regionalne powinny odgrywać kluczową rolę w koordynacji polityki kosmicznej, a działania NEREUS są tego odzwierciedleniem. Marszałek przedstawił również korzyści  płynące z projektu Copernicus4Regions. Podsumowując wyraził opinię, iż rola technologii kosmicznych w osiągnięciu celów Zielonego Ładu jest kluczowa. Marszałek zapewnił gotowość Stowarzyszenia NEREUS do  współpracy z innymi podmiotami w celu rozwoju europejskiej polityki kosmicznej.

Marszałek Władysław Ortyl przedstawia inicjatywę Copernicus 4 Regions

 Marszałek Władysław Ortyl przedstawia prezentację Green Deal Going Local

 Marszałek Władysław Ortyl przedstawia istotność pierwszego filaru dot. dialogu politycznego

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego