Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułu21-22 października br. odbyły się warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie NEREUS przy współpracy z województwem podkarpackim i województwem mazowieckim w ramach projektu EO4GEO. Z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 spotkania odbyły się w formule online. W spotkaniach  każdego dnia uczestniczyło około 70 osób. Podczas pierwszego dnia warsztatów zostało zapewnione tłumaczenie symultaniczne w języku polskim.

Gospodarzem pierwszego dnia warsztatów było województwo podkarpackie, zaś gospodarzem drugiego dnia województwo mazowieckie.

Tematyka pierwszego dnia spotkania ukierunkowana była na dyskusję dotyczącą niezbędnych umiejętności, które są potrzebne pracownikom władz publicznych i pracownikom biznesu do realizacji swoich zadań i utrzymania konkurencyjności na zmieniającym się dynamicznie rynku oraz wykorzystania w tym celu wypracowanych w ramach projektu EO4GEO narzędzi do podnoszenia kwalifikacji pracowników w zakresie wykorzystania danych pochodzących m.in. z obserwacji Ziemi i danych geoprzestrzennych.

Spotkanie rozpoczęła Pani Anna Huk - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, która przywitała uczestników i wprowadziła w tematykę warsztatów. W wydarzeniu brali udział m.in.: Pani Roya Ayazi – Sekretarz Generalny Stowarzyszenia NEREUS, prelegenci z Portugalii, Hiszpanii, Holandii, Austrii, Belgii oraz prelegenci zaproszeni przez województwo podkarpackie – przedstawiciele przedsiębiorców z sektora zaawansowanych technologii, reprezentanci instytucji publicznych, uczelni wyższej oraz eksperci z dziedziny przestrzeni kosmicznej.

W trakcie pierwszego dnia warsztatów przedstawiono prezentacje z zakresu:

  • kosmicznej/geoprzestrzennej działalności biznesowej: nowe trendy i rozwój technologiczny - Jacek Kubrak Prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji,
  • aktualnych i przyszłych umiejętności potrzebnych przedsiębiorstwom do utrzymania konkurencyjności w zmieniającym się rynku/gospodarce - Kamil Obłodecki –Exatel, Jakub Dzik – wicedyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Jakub Ryzenko – kierownik Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN, dr hab.inż. Andrzej Majka – prof. Politechniki Rzeszowskiej, Mateusz Maślanka – firma Satim, Michał Pilecki – Polska Agencja Kosmiczna

Podczas spotkania zostały także zaprezentowane rozwiązania i narzędzia opracowane w ramach projektu EO4GEO do zastosowania w rolnictwie, leśnictwie i planowaniu regionalnym:

  • autorstwa Roba Lemmensa (Uniwersytet Twente), Aidy Monfort Muriach (Universytet Jaume I), Floriana Albrechta (Uniwersytet w Salzburgu)
  • autorstwa Hande Erdem (firma VITO).

Podczas drugiego dnia warsztatów dyskutowano o aktualnym statusie sektora EO/GI w środowisku akademickim.

 

Pani Anna Huk - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego wita uczestników warsztatów

 


Pani Roya Ayazi - Sekretarz Generalna NEREUS przedstawia krótką prezentację dot. zrzeszenia NEREUS

 

 

Pan Dyrektor Michał Pilecki z Polskiej Agencji Kosmicznej przedstawia prezentację dot. rosnącego zapotrzebowania na zasoby kadrowe w sektorze kosmicznym

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego