Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

W związku z planowanymi szkoleniami w 2020 r. (III i IV kwartał) została skierowana korespondencja do wszystkich gmin województwa podkarpackiego, również tych które nie mają opracowanego programu rewitalizacji. W szkoleniach oprócz przedstawicieli urzędów gminnych, możliwy jest udział członków Komitetów Rewitalizacji lub innych zespołów zaangażowanych w koordynację programu rewitalizacji danej gminy.

Szkolenia realizowane będą w ramach projektu pn. Zadanie polegające na współpracy w zakresie wzmacniania zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych na podstawie umowy nr DPT/BDG-II/POPT/9/2020 z dnia 10 lutego 2020 r. Nadmieniam, iż celem realizacji Zadania jest wzmocnienie zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacyjnych.

Zaplanowane moduły szkoleń obejmują następujące tematy:

  1. Dostępność w rewitalizacji - celem jest wzmocnienie zdolności samorządów do uwzględniania problematyki dostępności zarówno w programowaniu strategicznym (w tym w strategiach rozwoju, programach rewitalizacji), planowaniu przestrzennym, jak i w przygotowywaniu i realizacji konkretnych projektów (w tym rewitalizacyjnych), zgodnie ze standardami określonymi w Programie Dostępność Plus 2018-2025,
  2. Zarządzanie rewitalizacją i włączenie społeczności lokalnej we wdrażanie programów rewitalizacji - celem jest wzmocnienie kompetencji samorządów w zakresie uspołeczniania procesu rewitalizacji poprzez m.in. tworzenie systemowych mechanizmów wzmacniania wspólnot lokalnych i partycypacji społecznej w kształtowaniu przestrzeni publicznej, zainteresowanie gmin potencjałem działań rewitalizacyjnych w małej skali, szczególnie w aspekcie integracji i aktywizacji społeczności lokalnej, wzmocnienie zdolności gmin do dywersyfikacji źródeł finansowania działań rewitalizacyjnych, tj. większe zaangażowanie inwestorów prywatnych, wspólnot/ spółdzielni mieszkaniowych i TBS-ów oraz NGO-sów w realizację programów rewitalizacji, korzystania z instrumentów zwrotnych.

W związku z obecną sytuacją w zakresie rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19
i koniecznością zmiany sposobu realizacji działań edukacyjnych dla gmin, ww. szkolenia będą prowadzone w formie on-line. Forma on-line wynika z wytycznych uzyskanych z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w zakresie realizacji zadań wynikających z ww. umowy.

Dla zapewnienia dobrego poziomu interakcji pomiędzy uczestnikami a prowadzącym szkolenie, planowane są małe grupy uczestników, tj. do 30 osób. Zakłada się udział 2 osób z gminy. Szkolenia są bezpłatne.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza ankiety w terminie do 5 czerwca 2020 r., która pozwoli na zdiagnozowanie zainteresowania udziałem w szkoleniach przed przystąpieniem do ogłoszenia zamówienia publicznego na realizację ww. szkoleń i ustalenia adekwatnej liczby grup.  Link do formularza ankiety poniżej.

http://formularze.podkarpackie.pl/index.php?option=com_rsform&view=rsform&formId=13

Ankietę proszę uzupełnić zarówno w przypadku zainteresowania udziałem w szkoleniach jak również braku zainteresowania udziałem w szkoleniach.

Logo nowe02

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego