Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Dziennikarze podkarpackich mediów odwiedzili dzisiaj plac budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w podrzeszowskiej Jasionce. Wcześniej odbyła się konferencja z udziałem m. in. marszałka, sekretarza województwa, projektanta, konstruktorów oraz prezesa RARR, na której mówiono  o postępach prac, wyborze operatora oraz o wydarzeniach, które są już planowane w CWK.

 
298 dni – tyle dni pozostało do zakończenia budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Czas odlicza zegar na stronie internetowej projektu. Jak mówił na spotkaniu z dziennikarzami prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Janusz Fudała ten termin ciągle jest realny.
Wszystko wskazuje na to , że ten okres przewidziany na budowę, bardzo krótki okres dwóch lat, on może zostać zachowany – powiedział prezes RARR.
Prace budowlane to jedno, a promocja obiektu to druga równie ważna dla samorządu sprawa. Dlatego już rozpoczęła się procedura wyboru operatora, który będzie dbał o jego odpowiednie wykorzystanie.
Jesteśmy w trakcie wyłaniania operatora, który będzie zarządzał tym obiektem w naszym imieniu. To jest skomplikowany proces, który jest prowadzony przez urząd marszałkowski i RARR. I dlatego chcemy o tym mówić, aby poprzez tę informację, promocję, dawać znać potencjalnym zainteresowanym, że taki obiekt istnieje i że spełnia takie funkcje – tłumaczył marszałek Ortyl.
Jak zapewniał marszałek - pierwsi chętni na organizację imprez w nowym obiekcie już są. A to dowód na to, że taka inwestycja była potrzebna.
Było kilka zapytań od instytucji i firm zajmujących się sprawami medycznymi. Zapytania były o kongresy lekarzy różnych specjalności. Zapowiadają się imprezy targowe. W naszych planach jest też odbycie Kongresu Polonii Amerykańskiej o co zabiegamy od roku – wyliczał marszałek Ortyl.
Zdaniem projektanta atutem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego jest nie tylko nowoczesna bryła, wpisująca się w światowe trendy architektoniczne, ale także jego funkcjonalność.
W naszych założeniach było to, aby część wystawiennicza była jak najszersza, dlatego jest możliwość łączenia tych dwóch obiektów w jedną wspólną funkcję, a jeżeli zajdzie taka potrzeba to będzie można je rozdzielić, żeby te dwie części pracowały oddzielnie – mówił Henryk Sobolewski.
Projektant mówił także o tym, że wokół Centrum może powstać w przyszłości dodatkowa infrastruktura tworząc jednolitą architektonicznie, nowoczesną przestrzeń. Na razie widoczna jest tylko część kongresowa Centrum. Ale jak mogli się przekonać dziennikarze  – obiekt – mimo iż nie jest ukończony – robi duże wrażenie.
Mamy praktycznie zrealizowaną połowę budynku. Jeśli chodzi o część kongresową to jesteśmy na etapie prac wykończeniowych. Są robione ścianki działowe, posadzki, instalacje wewnętrzne, sanitarne, wentylacja, elektryka. Masa instalacji, jak przy tego typu obiektach –tłumaczył dziennikarzom Tomasz Polek, kierownik budowy.

Na podsumowanie spotkania z dziennikarzami marszałek powiedział, że pomimo trudności przy budowie części wystawienniczej CWK w dalszym ciągu wierzy, że inwestycja zostanie wykonana w terminie, gdyż został wprowadzony program naprawczy.

 

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego