Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Zarząd Województwa Podkarpackiego wystąpił z inicjatywą pomocy dla osieroconej czwórki rodzeństwa, które w pożarze swego domu w Daliowej (gmina Jaśliska) straciło matkę. W czasie posiedzenia, które odbyło się we wtorek, 3 lutego br., zarząd zadeklarował kwotę 50 tysięcy złotych wsparcia z budżetu województwa, na pomoc przy odbudowie spalonego domu lub remont domu dziadków dzieci. Zarząd skieruje wniosek o udzielenie pomocy na najbliższą sesję Sejmiku Województwa, bo ostateczna decyzja leży w gestii radnych województwa.

Trudno znaleźć słowa, które mogłyby opisać tragedię, jaka dotknęła tę rodzinę. Dlatego chcemy konkretnym działaniem pomóc dzieciom, przed którymi jest całe życie. To prosty gest ludzkiej solidarności – powiedział marszałek Władysław Ortyl. 

Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej, który podlega marszałkowi już nawiązał kontakt        z władzami gminy Jaśliska, aby jak najszybciej udzielić niezbędnej pomocy. Przekazane z budżetu województwa środki mają być w całości wykorzystane do odbudowy zniszczonego przez pożar rodzinnego domu osieroconego rodzeństwa. 

Przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę (31 stycznia) w pożarze jednorodzinnego domu w Daliowej, gmina Jaśliska, zginęła matka, która samotnie wychowywała czwórkę dzieci, w wieku od 2,5 do 9 lat. Kobieta najpierw wyprowadziła z płonącego domu dzieci, a sama wróciła, aby ratować dobytek rodziny. Dzieci, które straciły wszystko znalazły się pod opieką dziadków.    

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Biuro prasowe UMWP

 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego