Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

1606021 psipWojewództwo Podkarpackie porozumiało się z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, w zakresie wdrożenia i realizacji projektu „Podkarpacki System Informacji Przestrzennej”. W urzędzie podpisano stosowne dokumenty, które sygnowali - wicemarszałek Maria Kurowska, członek zarządu Lucjan Kuźniar, natomiast uczelnię reprezentował rektor – prof. Krzysztof Rejman.

Celem budowy Podkarpackiego Systemu Informacji Przestrzennej jest utworzenie regionalnego oraz powiatowych węzłów infrastruktury informacji przestrzennej, spełniających obowiązujące w Polsce przepisy prawa w zakresie tworzenia, wykorzystania i dostępu do informacji publicznej, w tym informacji przestrzennej. Projekt jest realizowany w ramach 2 osi priorytetowej „Cyfrowe Podkarpackie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Zgodnie z podpisanym dziś porozumieniem PWSTE zobowiązuje się do współdziałania przy projektach finansowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dotyczących projektów wdrożeniowych na użytek PSIP, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy węzłów powiatowych PSIP z węzłem wojewódzkim. Ponadto PWSTE zobowiązuje się do opiniowania i udzielania nieodpłatnych konsultacji merytorycznych w zakresie PSIP ze szczególnym uwzględnieniem m.in. specyfiki regionu.

tekst/fot.
Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego