Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

30 maja 2019 roku w hotelu Metropolitan w Rzeszowie, pod patronatem honorowym Marszała Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla, odbyła się czwarta edycja konferencji Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego Podkarpacie 2019 połączona z Ogólnopolską Konferencją Naukową i Konkursem Młodych Inżynierów.

W organizację imprezy, jak co roku włączyły się stowarzyszenia i jednostki naukowe m.in. Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski, Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej oraz Koło Naukowe Mechatron. Konferencja poświęcona była szeroko rozumianej tematyce telekomunikacji i informatyzacji, jej wpływowi na rozwój i życie codzienne społeczeństw na całym świecie.

Konferencję otworzyli prezesi regionalnych oddziałów PTI i SEP: Marek Bolanowski i Barbara Kopeć. Po oficjalnym otwarciu konferencji zgromadzonych gości przywitał Pan Stanisław Kruczek - członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Pierwsza część wystąpień poświęcona była rozwojowi społeczeństwa. Tu prezentację przedstawił Pan Sławomir Cynkar - Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Po przerwie, w drugiej części spotkania, zostały wygłoszone referaty o tematyce cyberbezpieczeństwa i telefonii 5 generacji.

Konferencja cieszyła się sporym zainteresowaniem i była częścią kilku organizowanych w tym dniu na terenie województwa podkarpackiego wydarzeń związanych z ideą społeczeństwa informacyjnego.

Tekst:
Aleksandra Zioło
Departament Społeczeństwa Informacyjnego

Zdjęcia:
Andrzej Paszkiewicz

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego