Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

20 maja 2021 roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, została  zorganizowana zdalnie piąta edycja konferencji Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego Podkarpacie 2021. Podobnie jak w latach poprzednich odbyła się ona  pod patronatem honorowym Marszała Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla.

Tematykę informatyzacji Podkarpacia promowały zrealizowane przez samorząd województwa podkarpackiego projekty: „ Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej –Województwo Podkarpackie” i „ Podkarpacki System Informacji Medycznej”.

Zaproponowane przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny hasło obchodów  w 2021 roku „Przyspieszenie transformacji cyfrowej w trudnych czasach”  skierowane było do wszystkich, którym  w obecnym czasie informatyka pozwala pracować i ułatwia życie. Szczególnie kierowano je do firm zajmujących się telekomunikacją, do ludzi nauki, do studentów uczelni technicznych i uniwersytetów.

Program tegorocznej konferencji w  części  pierwszej przewidywał następujące tematy:

  1. „Regionalne Centrum Doskonałości Automatyki i Robotyki, Informatyki, Elektrotechniki, Elektroniki oraz Telekomunikacji Politechniki Rzeszowskiej” szansą na rozwój Podkarpacia.
  2. Urban Lab jako koncepcja smart city.
  3. Technologie wirtualnej rzeczywistości a nowoczesny przemysł. (Firma InfoSoftware Polska).

Cześć drugą zdominowały zagadnienia:

  1. Sieci 5G – budowa, częstotliwości, oddziaływanie na środowisko.
  2. Sztuczna inteligencja jako klucz do rozwoju sieci 5G.
  3. Architektury i wymagania dla budowy nowoczesnych sieci komunikacyjnych z protokołami IEC 61850 (Krzysztof Nowacki – Bitstream).

W przerwie konferencji ogłoszono  wyniki V edycji Konkursu Młodych Inżynierów.

W organizację imprezy, jak co roku włączyły się stowarzyszenia i jednostki naukowe m.in. Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski, Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej.

Konferencja, pomimo zdalnej formy uczestnictwa, cieszyła się sporym zainteresowaniem .

Tekst:
Aleksandra Zioło
Departament Społeczeństwa Informacyjnego

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego