Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Zdobycie drugiego miejsca w Rajdzie Rzeszowskim dało Kajetanowi Kejetanowiczowi  prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy. Reprezentant naszego kraju puchary odebrał z rąk członka zarządu województwa Stanisława Kruczka oraz przewodniczącego sejmiku Jerzego Cyprysia.

Zakończenie zawodów i rozdanie nagród odbyło się w sobotę na rzeszowskim rynku.  Po raz piąty wyścigi na Podkarpaciu wygrał Brain Bouffier  z Francji .   Marijan Griebel wygrał kategorię ERC Junior Under 28 po raz drugi, zdobył także trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Czwarte miejsce zajął aktualny mistrz Polski Grzegorz Grzyb. Najgroźniejszy rywal Griebela Pepe Lopez nie punktował w Rzeszowie, dzięki czemu Niemiec zbliżył się znacząco do końcowego zwycięstwa w tej kategorii i nagrody, którą jest występ w europejskiej rundzie Mistrzostw Świata za kierownicą samochodu klasy WRC w 2018 roku.

Jari Huttunen po pierwszym zwycięstwie zwiększył swoje szanse wygrania 100 000 Euro na rozwój kariery sportowej ufundowanej dla zwycięzcy kategorii ERC Junior Under 27 w sezonie 2017. Tibor Erdi Jr zmierzał po zwycięstwo w ERC2, ale na mecie ostatniej próby (!) silnik w jego samochodzie odmówił posłuszeństwa i musiał wycofać się z rajdu. Pierwsze miejsce przejął Zelindo Melegari. Tamara Molinaro wygrała kategorię ERC Ladie’s Trophy. Castrol Ford Team Turkey lideruje w klasyfikacji zespołów FIA ERC.

Jakub Czarnota
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30