Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Dzisiaj w całym kraju biskupi odwiedzają chorych w szpitalach i domach opieki. W Rzeszowie wraz z biskupem Janem Wątrobą za chorych modlił się Stanisław Kruczek z zarządu województwa.

W kościelnej kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Fryderyka Chopina mszę w intencji chorych, a także wszystkich, którzy sprawują nad nimi opiekę odprawił bp Jan Wątroba. W czasie nabożeństwa biskup prosił o modlitwę za wszystkich, którzy są w tej chwili na szpitalnych oddziałach, a także tych, którzy szczęśliwie wracają do zdrowia.

Mądrość serca. O taką mądrość się módlmy. Żeby nie zabrakło jej pracownikom służby zdrowia, a także każdemu z nas, także rodzinom tych, którzy są dziś w szpitalach – mówił do zebranych bp Wątroba.

Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, po mszy wraz z dyrekcją szpitala odwiedził pacjentów placówki.

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II. Zrobił to 23 lata temu, dokładnie 11 maja 1992 r.  Kościół katolicki obchodami tego dnia chce uwrażliwić wiernych na cierpienie. To również czas refleksji dla tych, którzy opiekują się chorymi.

Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UWMP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego