Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Miniatura artykułuWojna za naszą wschodnią granicą z dnia na dzień zmieniła życie milionów obywateli Ukrainy. Agresja rosyjskiej armii przyniosła śmierć i zniszczenie naszym sąsiadom zza wschodniej granicy, którzy stanęli przed wyzwaniem ratowania życia i mienia. My - Polacy w tych trudnych chwilach nie pozostajemy obojętni na ich ból i cierpienie. Organizujemy pomoc i wysyłamy ją za granicę, aby wspomóc Ukraińców, którzy bronią swoich rodzin i dobytku swojego życia. Urząd marszałkowski koordynuje przekazywanie pomocy, która trafia m.in. od samorządów z całej Polski, instytucji pozarządowych oraz osób prywatnych.

Miniatura artykułu

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej pomówieniami dotyczącymi byłego pracownika Urzędu Marszałkowskiego i dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia przekazujemy stosowne oświadczenie w tej sprawie. Załączamy także inne oświadczenia w tej kwestii.

 

Miniatura artykułuW związku z zaostrzającą się w kraju sytuacją epidemiczną, od wtorku 25 stycznia 2022 roku, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wprowadza pracę zdalną. W związku z tym zmieniają się zasady przyjmowania mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie.

200627 powodzUlewne deszcze znów nie oszczędziły Podkarpacia. Trwa szacowanie szkód w różnych częściach województwa, ale już wiadomo, że są ogromne. Według prognoz żywioł nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

160pxJak zapobiegać zakażeniu? Często myj ręce, używając mydła i wody lub środków dezynfekujących na bazie alkoholu. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos. Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Urzad min Wspólne oświadczenie Związków Zawodowych i Zarządu Województwa Podkarpackiego. 

180919 Urzad min Oświadczenie Zarządu Wojewówdztwa w sprawie eskalacji konfliktu w Klinicznym Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie.

20113 bozecialoObraz Jana Komasy powalczy w kategorii najlepszy film międzynarodowy. To już druga produkcja finansowana ze środków podkarpackiego samorządu z szansą na Oscara. W poprzednim rozdaniu, „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego nominowana była aż w trzech kategoriach, ostatecznie bez nagrody. Tym razem trzymamy kciuki za „Boże Ciało”. Rozdanie Oscarów odbędzie się 10 lutego.

- Cieszę się, że w siedzibie regionalnego parlamentu Podkarpacia, gdzie podejmowane są ważne decyzje dla regionu, mogę zaprezentować doświadczenia, które jako kraj mamy w budowaniu demokracji – mówił ambasador Szwajcarii Jurg Burri, otwierając w urzędzie marszałkowskim wystawę poświęconą nowoczesnej demokracji bezpośredniej. - Chętnie poznajemy doświadczenia innych narodów, których systemy demokratyczne mają dłuższą historię niż nasza – podkreślał podejmujący szwajcarskiego gościa wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego