Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Nagłówek zawierający cztery barwne logotypy umieszczone kolejno w jednej linii od lewej do prawej: programu Pomoc Techniczna, Rzeczpospolitej Polskiej, Województwa Podkarpackiego i Funduszu Spójności Unii Europejskiej.

W ramach realizacji Zadania polegającego na wzmacnianiu zdolności gmin do programowania i wdrażania działań rewitalizacji realizowanego przez Województwo Podkarpackie w ramach inicjatywy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej pn. Regiony Rewitalizacji odbyły się bezpłatne spotkania edukacyjne w formie stacjonarnej z zakresu rewitalizacji z  następującej tematyki:

- Monitoring i ewaluacja działań rewitalizacyjnych - seminarium przeprowadził  ekspert Pan Wojciech Kłosowski. Seminarium odbyło się w Rzeszowie.

- Wykorzystanie narzędzi wynikających z ustawy o rewitalizacji - konferencję przeprowadzili prelegenci: Pan Andrzej Brzozowy, Pani dr Alina Muzioł - Wecławowicz, Pan Rajmund Ryś. Konferencja odbyła się w Rzeszowie. Na zaproszenie Samorządu Województwa Podkarpackiego swoje wystąpienie mieli: Pan Leszek Surdy – Wójt Gminy Gorzyca oraz Pan Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów.

- Dostępność w rewitalizacji – warsztat przeprowadził ekspert: Pan Grzegorz Pronobis. Warsztat odbył się w 4 miejscowościach, tj. Rzeszów, Krosno, Tarnobrzeg, Przemyśl. Czytaj dalej...

Spotkania edukacyjne odbyły się w okresie 14 października 2021 r. – 5 listopada 2021 r. Wykonawcą usługi była firma: „SMAK i STYL Alicja Furtak”.

Celem seminarium w zakresie monitoringu i ewaluacji działań rewitalizacyjnych było wzmocnienie zdolności gmin do tworzenia efektywnych systemów monitorowania rozwoju lokalnego (na poziomie gminnym i uwzględniającym zróżnicowanie wewnętrzne gminy), w tym monitorowania i ewaluacji programów rewitalizacji. W seminarium wzięło udział łącznie 60 osób.

Celem konferencji w zakresie wykorzystania narzędzi wynikających z ustawy o rewitalizacji było podniesienie świadomości samorządów i wzmocnienie zdolności gmin do stosowania ustawowych narzędzi rewitalizacyjnych (gminny program rewitalizacji, Komitet Rewitalizacji, Specjalna Strefa Rewitalizacji, miejscowy plan rewitalizacji).  Podczas konferencji przedstawiono realizację gminnych programów rewitalizacji Gminy Gorzyce i Gminy Lubaczów. W konferencji wzięło udział łącznie 72 osoby.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją opracowaną przez  Gminę Lubaczów (prezentacja poniżej) oraz filmem opracowanym przez Gminę Gorzyce.

Link do filmu: Tutaj

Prezentacja GPR Gmina Lubaczów – do pobrania

Celem warsztatów w zakresie dostępności w rewitalizacji było  wzmocnienie zdolności samorządów do uwzględniania problematyki dostępności zarówno w programowaniu strategicznym (w tym w strategiach rozwoju, programach rewitalizacji), planowaniu przestrzennym, jak i w przygotowywaniu i realizacji konkretnych projektów (w tym rewitalizacyjnych), zgodnie ze standardami określonymi w Programie Dostępność Plus 2018-2025. W warsztatach wzięło udział łącznie 56 osób.

W seminarium / konferencji / warsztatach udział wzięli przedstawiciele gmin województwa podkarpackiego oraz Zespół ds. rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Zdjęcia z seminarium pn. Monitoring i ewaluacja działań rewitalizacyjnych / Fot. UMWP

Rejestracja uczestników

Sala konferencyjna

Definicja monitoringu

Monitorowanie zadań w ramach projektu

Zdjęcia z konferencji pn. Wykorzystanie narzędzi wynikających z ustawy o rewitalizacji / Fot. UMWP

Konferencja pn. Wykorzystanie narzędzi wynikających z ustawy o rewitalizacji

Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Pani Anna Huk

Sala konferencyjna

Uczestnicy konferencji

Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel

Wójt Gminy Gorzyce Pan Leszek Surdy

Przeszłość i przyszłość rewitalizacji

Panel dyskusyjny o przyszłości rewitalizacji

Zdjęcia warsztatów pn. Dostępność w rewitalizacji / Fot. UMWP

Warsztat pn. Dostępność w rewitalizacji

 

Różnorodność niepełnosprawności

Zasada dostępności

Aktywny udział uczestników

Zasady partycypacji

Załączniki:
Pobierz plik (GPR Lubaczów.pptx)Prezentacja Gminy Lubaczów16837 kB

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego